pojas gaza

Свет

Во Појасот Газа убиен палестински тинејџер, 40 лица ранети

А1он
Припадници на израелската војска убија палестински тинејџер и ранија околу 40 лица на протестот на кој денеска присуствуваа илјадници луѓе на границата со Појасот Газа.
Свет

Израелски воени авиони извршија напад врз Појасот Газа

А1он
Израелски воени авиони извршија воздушен напад врз источниот дел на Појасот Газа, каде Палестинците организираа протест. Две ракети биле истрелани во близина на демонстрантите, но