pletner

Регион

Вучиќ: Лајчак, Плетнер и Бон предложија нова „арматура“ за преговори во Брисел со цел конечно решение

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак и советниците за надворешна и безбедносна