plasido domingo

Свет

Пласидо Доминго хоспитализиран во Мексико поради коронавирус

А1он
Славниот шпански оперски пејач Пласидо Доминго (79), е згрижен во болница во Акапулко, Мексико, поради компликации од заразата со КОВИД-19, изјави денеска неговиот гласноговорник. –
Магазин

Пласидо Доминго е позитивен на коронавирус

А1он
Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (79) е заразен со коронавирус, откако неговиот тест се покажал позитивен. Веста за заразувањето Доминго ја соопшти самиот на својот
Магазин

Пласидо Доминго призна дека сексуално вознемирувал 20 жени, сега бара прошка од нив

А1он
Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго, кој се соочува со повеќе обвиненија за сексуално вознемирување, во вторникот се извини за „повредата“ што им ја предизвикал на
Магазин

Пласидо Доминго веќе не е директор на Операта на Лос Анџелес

А1он
Познатиот оперски пејач Пласидо Доминго поднесе оставка на местото генерален директор на Операта на Лос Анџелес, откако неколку жени го обвинија за сексуално вознемирување. –
Свет

„ЛА Опера“ најави истрага за обвиненијата против Доминго

А1он
Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за сексуално злоставување изнесени од неколку жени против славниот оперски пејач Пласидо Доминго. Според обвиненијата,
Свет

Пласидо Доминго обвинет за сексуално злоставување

А1он
Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуално злоставување. Тие тврдат дека во 80-тите години од минатиот век
Магазин

Пласидо Доминго откажа настап поради губење на гласот

А1он
Познатиот тенор Пласидо Доминго откажа настап во Маринскиот театар во Санкт Петербург завчера поради влошена здравствена состојба. Имено, тој за миг го загубил својот глас,