planinari

Македонија Спорт

ФОТО: Меморијален планинарски марш „Перо Илиевски“ на Кожуф планина

А1он
Членовите на планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија заедно со над 500 вљубеници на природата викендов го реализираа традиционалниот меморијален марш „Перо Илиевски“, кој годинава се
Македонија

„Козјак“ ќе го одбележи Меѓународниот ден на планинари

А1он
Со едукација и предавања за членовите, спортско-планинарскиот клуб „Козјак“ денеска ќе го одбележи Меѓународниот ден на планинари. Членовите на „Козјак“ учествуваа и на традиционалното искачување