planinarenje

Македонија

Искачување на Голем Кораб

А1он
Планинарскиот клуб „Кораб“ по 23-ти пат ја организира меѓународната планинарска акција „Искачување на Голем Кораб“ по повод Денот на независноста на Република Македонија. Врвот Голем
Спорт

Планинарски марш „Петлец – 2013“ во чест на Даме Груев

А1он
Околу 200 планинари од Берово, Пехчево, Делчево, Битола и Смилево учествуваа на традиционалниот планинарскиот марш „Петлец – 2013“ организиран од Општина Берово во чест на
Спорт

ФОТО: Гевгелиските планинари со 10-месечно бебе ги искачија врвовите на Пирин планина

А1он
Викендов 26-члена екипа на планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија со својот најмлад член Никола Костадинов, кој има само 10 месеци, ги искачија врвовите на Пирин
Македонија

Викендов 32. традиционално искачување на Титов Врв

А1он
Во организација на планинарскиот клуб „Љуботен“ в сабота и недела ќе се одржи 32-рото традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина, Титов Врв. Планинарската