pivo

Магазин

ВИДЕО: Хајнекен игнајт – ново интерактивно пакување

А1он
Холандскиот производител на пиво Хајнекен го претстави своето ново „паметно“ пакување „Хајнекен игнајт“. Хајнекен на „ЈуТјуб“ објави видео што покажува како би изгледале ноќните клубови во иднина
Економија

Тужба против производителот на „Бадвајзер“ поради разредување на пивото

А1он
Американски потрошувачи покренаа тужба против пиварата „Анхојзер Буш Инбев“, производител на познатото пиво „Бадвајзер“, поради разредување на пијалоците со вода, барајќи отштета која би можела
Магазин

Почна најпознатиот фестивал на пивото – Октоберфест

А1он
Со симболично отворање на бочва со пиво започна минхенскиот – Октобер фест, кои во текот на своите 16 фестивалски денови ќе нагости илјадници посетители во
Магазин

Германците протестираат против цената на пивото на „Октоберфест“

А1он
Цената на пивото на овој прочуен фестивал во последната деценија пораснала за 43%, па така просечната цена за литар пиво на овогодинешниот „Октоберфест“ ќе изнесува