pivo

Магазин

Привремено запрено производството на пивото „Корона”

А1он
Мексиканската компанија за пиво „Корона” соопшти дека привремено го запира производството на овој светски познат напиток. Одлуката стапува во сила в недела. Владата на Мексико
Магазин

Поради вирусот, 38 проценти од Американците не нарачуваат пиво „Корона“

А1он
Како што коронавирусот се шири низ планетата, мексичкото пиво „Корона“ се повеќе го привлекува вниманието на социјалните медиуми, но не на добар начин. Истражувањата на
Свет

Заврши минхенскиот Октоберфест, испиени 7,3 милиони литри пиво

А1он
Денеска заврши минхенскиот „Октоберфест“, најголемиот светски фестивал на пиво, чии посетители испија повеќе од седум милиони литри пиво. Според организаторите, двонеделниот Октоберфест годинава го посетија