ping pong

Спорт

Успешно завршен првиот меѓународен турнир во пинг понг „Зегин опен 2022”

А1он
Изминатиов викенд во спортската сала Македонски Бранители во Берово се одржа дводневниот Меѓународен турнир во пинг понг “Зегин Опен 2022”. Организатор на турнирот е пингпонгарскиот
Спорт

Берово домаќин на првиот меѓународен турнир во пинг понг „Зегин опен 2022“

А1он
Во организација на пингпонгарскиот клуб „Зегин“ од Берово, Пингпонгарската Федерација на Македонија и компанијата „Зегин“ на 17 и 18 Септември, во салата „Македонски Бранители“, за
Спорт

Македонската женска пинг-понг репрезентација дел од Балканското сениорско првенство во Сараево

А1он
Македонската женска пинг-понг репрезентација од 23-27 август 2022 е дел од Балканското сениорско првенство во Сараево 2022. „Веруваме во одлична игра на нашите репрезентативки Амелиа
Спорт

Триумфален февруари за пингпонгарскиот клуб „Зегин“ од Берово

А1он
Со вкупно 8 пехари се закитија пингпонгарите на ППК „Зегин“ на првиот мастерс турнир кој се одржа во салата „Македонски Бранители“ во Берово на 12
Спорт

Пингпонгарите на Крива Паланка 2007 на чело на табелата во Суперлигата по пет одиграни кола

А1он
Тимот на Крива Паланка 2007 е на лидерската позиција на табелата во пингпонгарската Суперлига по пет одиграни кола. Викендов во СЦ Јане Сандански во Скопје
Спорт

Пинг-понгарите од Крива Паланка државни јуниорски прваци

А1он
Женскиот и машки јуниорски состав на пингпонгарски клуб Крива Паланка се победници на државниот турнир што се одржа во салата „Бранители 2001″ во текот на