ping pong

Спорт

Заврши есенскиот дел од македонското првенството во пинг-понг

А1он
Со одигрувањето на последниот турнир од есенскиот дел, викендов заврши првенството во пинг-понг во Супер лигата. Резултати во последните две кола: 8.коло: Работнички – Вардар
Спорт

Потврдена доминација на првопласираните три екипи во пингпонгарската Суперлига

А1он
Во пингпонгарската Суперлига викендов на распоредот беше четвртото турнирско соочување во кое се одиграа шестото и седмото коло. Фаворитите не дозволија изненадување и го зацврстија
Спорт

Пингпонгарите на Младост 96 и на Шампион ФА со максималнен ефект по првите три кола во Суперлигата

А1он
СЦ Борис Трајковски, А1 Арена по втор пат оваа сезона ја собра елитата на македонскиот пинг понг. Супер лигашите на вториот дел од турнирскиот систем
Спорт

Втора победа на Кривопаланечкиот прволигашки пингпонгарски женски тим

А1он
Женскиот пингпонгарски тим од Пингпонгарски клуб “Крива Паланка” оствари значајна победа на денешниот прволигашки натпревар против тимот на Кавадарци. Дерби натпреварот што се одржа во
Спорт

Со одлука за прекин на натпреварите заврши пинг понг првенството на Македонија

А1он
Пандемијата со коронавирусот како и во останатите спортови така и во пинг понгот им ја ускрати можноста на натпреварувачите на спортските терени да покажат кој
Спорт

Две сценарија за крај на сезоната во пинг-понгарското првенство

А1он
Во очекување на олабавување на рестриктивните мерки донесени од владата, Македонската пинг-понгарска федерација изготви план на кој начин да се заврши сезоната 2019/20. Според првото
Спорт

Две победи за пингпонгарите на Младост 96 на почетокот на пролетната половина од сезоната 2019/20

А1он
Со две убедливи победи со максимален учинок пингпонгарите на Младост 96 покажаа дека ќе бидат сериозни конкуренти на Младост и на Шампион ФА во борбата