petrovaradin

Регион

Во старата новосадска дискотека се пронајдени две јагленосани тела

А1он
Српската полиција извести дека во поранешната дискотека во Петроварадин на првиот кат се пронајдени телата на двајца мажи кои загинаа во пожарот. Еден од загинатите
Регион

(ВИДЕО) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешната дискотека, се стравува дека има и мртви

А1он
Според неофицијални информации, едно лице е повредено во страотниот пожар во кој целосно изгоре куќа во Петроварадин. View this post on Instagram A post shared