pentagon

Магазин

(ВИДЕО) Функционерот од Пентагон кој што работеше на програмата за НЛО: Не сме сами

А1он
Поранешен функционер од Пентагон, кој ја водеше неодамна откриената владина програма за истражување на потенцијални неидентификувани летечки објекти (НЛО) изјави дека верува дека постојат докази
Свет

Пентагон го запозна Трамп со варијантите за дејствување против Северна Кореја

А1он
Шефот на Пентагон, Џејмс Матис и претседателот на Советот на Генералштабовите на вооружените сили на САД, генерал Џоузеф Данфорд го запознаа американскиот претседател Доналд Трамп
Свет

Пентагон: САД го префрлија носачот на авиони „Џорџ Буш“ во источниот дел на Средоземното Море

А1он
САД распоредија ударна група, предводена од носачот на авиони „Џорџ Х. В. Буш“ во источниот дел на Средоземното Море, соопшти прес-службата на американската морнарица, пренесува
Свет

Трамп одобри Пентагон да ја смени бројноста на контингентите во Сирија и Ирак

А1он
Белата куќа му даде на Пентагон можност поеластично да ја определува бројноста на американските воени контингенти во Ирак и Сирија, пренесе ТАСС. Со оваа одлука,
Свет

Дали САД имаат „програма“ за убиства?

А1он
Двајца американски новинари соопштија дека работат на истражување на улогата на американската Национална безбедносна агенција, во програмата за убиства. Новинарите Џереми Скејхил и Грин Гринвалд,