pens

Свет

Мајк Пенс упати критики кон земјите кои не ги почитуваат обврските кон НАТО

А1он
Американскиот потпретседател Мајк Пенс истакна дека Трансатлантското сојузништво е силно, но испрати критики до повеќе земји членки поради непочитување на обврските кон Алијансата. На сесијата
Свет

Пенс: Убијците на Кашоги треба да им дадат објаснување на САД

А1он
Убијците на саудискиот новинар Џамал Кашоги треба да им дадат објаснување на САД за својата постапка, изјави американскиот потпретседател Мајк Пенс. – САД се решени
Свет

Пенс: Јужното Кинеско Море не е во сопственост на само една држава

А1он
Американскиот поптпретседател Мајк Пенс денеска изјави дека Јужното Кинеско Море не е сопственост на смао една држава и оти американските бродови и авиони и натаму
Свет

Путин и Пенс се ракуваа на вечерата на Самитот на АСЕАН

А1он
Рускиот претседател Владмир Путин и американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска се ракуваа на свечената вечера за учесниците на Самитот на Асоцијацијата на државите од Југоисточна
Македонија

(ВИДЕО) Заев по средбата со Пенс: Добивме силна поддршка и охрабрување за следење на курсот за членство во НАТО и ЕУ

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во Вашингтон оствари средба со Потпретседателот на Соединетите американски држави Мајк Пенс. Заев, придружуван од Заменик претседателот
Македонија

Заев – Пенс: Преспанскиот договор го обезбедува заслуженото место во евроатлантските структури

А1он
Пораки на охрабрување за Преспанскиот договор доби денеска премиерот Зоран Заев од потпретседателот на САД Мајк Пенс на средбата во Вашингтон. По состанокот, Пенс на
Македонија

Мајк Пенс му го честита на Заев договорот со Грција

А1он
Американскиот потпретседател Мајк Пенс во телефонски разговор со македонскиот премиер Зоран Заев му го честита договорот со Грција за решавање на долгогодишното прашање за името