pcr testovi

Македонија

Поплавен Центарот за јавно здравје, тестирање не може да се закаже ниту со плаќање

Точно од 12 до 15 часот на телефонските броеви во Центарот за јавно здравје, каде може да се закаже тестирање за Ковид-19 на приватно, односно
Регион

Вучиќ: Без ПЦР тестови меѓу Србија, Македонија и Албанија од 10 ноември

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска по средбите со македонскиот премиер Зоран Заев и албанскиот – Еди Рама, изјави дека на состанокот на земјите од „малиот
Македонија

До крајот на неделата ќе има одлука дали граѓаните ќе можат да се тестираат за Ковид-19 на сметка на Фондот во приватните лаборатории

Мери Јордановска
Комисијата за заразни болести ја разгледува одлуката граѓаните да можат да се тестираат за Ковид-19 во приватните лаборатории, а на сметка на Фондот за здравствено
Македонија

ВИДЕО: Хоти не одговори дали ќе се воведат ПЦР тестови за влез во Косово

А1он
Премиерот на Косово, Авдулах Хоти, денеска во Скопје не прецизираше дали ќе се воведат ПЦР тестови за македонските граѓани по зголемувањето на бројот на заболени
Македонија

Заев: Освен со Грција, границите со соседните земји ќе бидат отворени, граѓаните да патуваат само тогаш кога е најнеопходно

А1он
Иако утре e празничен ден, за нас е почеток на неделата и граѓаните ќе можат да патуваат во соседните земји, изјави премиерот Зоран Заев. „Овде
Македонија

Груби е за отворање на сите гранични премини кон Косово и слободно движење без ПЦР тестови

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби денеска се сретна со министерот за здравство на Косово, Арменд Земај, при
Свет

Германија ги укинува задолжителните ПЦР тестови за патниците од земји ризични за Ковид-19

А1он
Германија ќе ги укине задолжителните тестови за коронавирус за патниците кои се враќаат од области со висок ризик во странство и ќе се фокусира на
Македонија

Комисијата за заразни болести засега не гледа потреба од воведување ПЦР тестови за влез во земјава

А1он
Комисијата за заразни болести соопшти дека ја разгледала информацијата за воведување на PCR тестови за граѓаните од ризичните земји кои транзитираат низ Македонија, при што