park festival

Култура

Меџикал оркестар и Џијан Емин, со концертна изведба на „Ну погоди!“

А1он
„Прекрасен концерт, одамна во нашиот град немало вакво случување!“ „Уживавме ние, но уживаа и нашите деца.“ „Многу сме ви благодарни што дојдовте, знаеме дека не
Магазин

Почна второто издание на The Park Festival во Гостивар

А1он
Со настапите на Шпат Деда и Туна, синоќа беше заокружена првата фестивалска вечер од The Park Festival, музичка манифестација која се организира во Гостивар. Двата