papa

Свет

Папата Бенедикт XVI: Во сирискиот конфликт не може да има победник

А1он
Конфликтот во Сирија нема перспектива и во него не може да има победници, туку само поразени, изјави денеска поглаварот на Римокатоличката црква Бенедикт Шеснаесетти на