palestina

Македонија

Протест во Скопје против агресијата врз Газа

А1он
Со порака „Стоп за агресијата во Газа“ денеска на мирниот протест во Старата Скопска чаршија група демонстранти ја испратија до меѓународната заедница и властите во
Свет

Воздушен напад врз Тел Авив, продолжуваат израелските напади врз Газа, жртви на двете страни

А1он
Израелските сили тргнаа кон границата со појасот Газа, што се смета како вовед во можна копнена офанзива, јавува Асошијетед прес. Најмалку 12 камиони и оклопни
Свет

Лидерот на военото крило на Хамас, Ахмед Џабари е убиен во израелски воздушен напад

А1он
Израел и Хамас ја потврдија информацијата – Ахмед Џабари, лидер на военото крило на Хамас убиен е во израелски воздушен напад, пренесува RT. Нападот е
Свет

ВИДЕО: Во израелски воздушен напад врз Појасот Газа 11 ранети, Палестинците одговорија со ракети

А1он
Палестинските милитанти во Појасот Газа, вчера лансираа ракети кон јужниот дел на Израел како одговор на израелските воздушни напади во неделата кога беа повредени единаесет