pakistan

Свет

САД ја обновуваат исплатата на 688 милиони долари за Пакистан

А1он
САД донесоа одлука за обновување на исплатата на 688 милиони долари за Пакистан за трошоци за распоредувањето на 140.000 војници на границата со Авганистан. Заменик-министерот
Свет

Напад на талибанците врз аеродромот во Пешавар, девет загинати

А1он
Пакистански талибанци самоубијци денеска со автомобил бомба, со ракети и огнено оружје го нападнаа аеродромот во Пешавар, на северозапад на земјата, а во нападот загинаа
Свет

Шест загинати во напад на талибански екстремисти во Пакистан

А1он
Најмалку шест лица загинаа изутринава во напад на талибански екстремисти врз полициска станица во северозападниот дел на Пакистан, соопшти полицијата. Талибанците нападнале полициска станица во