pahor

Македонија

Иванов-Пахор: Потребно е намалување на тензиите и промена на реториката која постои на Балканот

А1он
Ѓорге Иванов денеска оствари средба со словенечкиот колега Борут Пахор во рамки на учеството на состанокот на лидерите на „Брдо-Бриони“ процесот кој се одржува во