ostavka

Uncategorized

Ставревски е 4-ти министер од ВМРО-ДПМНЕ кој поднесува оставка по објавување на бомбите

А1он
Пратениците денеска треба ја констатираат оставката на вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. Н истата седница треба да биде сменета заменик-министерката за надворешни работи
Македонија

(ВИДЕО) Полицијата не ги пушта демонстрантите пред Собрание

А1он
Железни огради и полицајци направија барикада околу целото Собрание и не ги пушта демонстрантите да се доближат до Собранието. Тие протестот го почнаа пред Специјалното