osama bin laden

Свет

Сандеј тајмс: Принцот Чарлс добил 1,2 милиони долари од семејството на Бин Ладен

А1он
Принцот Чарлс добил донација од 1 милион фунти во добротворни цели од семејството на Осама бин Ладен, пишува „Сандеј Тајмс“. Според весникот, принцот Чарлс (73)
Свет

Штрајк со глад почна лекарот кој и помогна на ЦИА за убиството на Осама бин Ладен

А1он
Пакистанскиот лекар кој им помогна на ЦИА да го пронајде и убие Осама бин Ладен, почна штрајк со глад од неговата затворска ќелија, соопштија денеска
Свет

Прекинато судењето на лекарот кој и помогна на ЦИА околу Бин Ладен

А1он
Пакистанскиот суд му даде на обвинителството две недели да подготви одговор на жалбата на осудениот пакистански лекар, кој спроведе лажна кампања за вакцинирање за да
Свет

САД нудат милион долари за пронаоѓање на Хамза, синот на Осама бин Ладен

А1он
Американскиот Стејт департмент објави дека нуди награда до еден милион долари за информации што ќе доведат до апсење на Хамза бин Ладен, син на убиениот