ofshor kompanii

Спорт

Гвардиола и Анчелоти дел од аферата „Пандора документи“

А1он
Меѓународен конзорциум новинари го објави досието „Пандора“, истрага за можна вмешаност на светски лидери и познати личности во офшор шеми. Меѓу нив има луѓе од
Регион

„Пандора документи“: Мило Ѓукановиќ криел сопствеништво во повеќе од пет држави, Синиша Мали купил 24 апартмани во Бугарија

А1он
Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ и неговиот син Блажо во 2012 година склопиле тајни договори за управување со нивниот имот криејќи се зад компликувана мреж од
Свет

Нова афера – „Пандора документи“: Светски лидери, милијардери и ѕвезди криеле милиони долари во офшор компании

А1он
Повеќе од десетина шефови на држави и влади, милијардери, но и светски музички ѕвезди, криеле милиони средства на тајни офшор сметки во даночните раеви, се
Свет

Пинцот Чарлс земал пари од руски офшор компании

А1он
Руска инвестициска банка, со чиј шеф се сретнал принцот Чарлс, управувала со мрежа офшор компании преку кои од Русија биле изнесени милијарди долари. Како што