offest

Култура

Претпоследната вечер на ОФФест со „Геомунго фактори“ и Зоран Предин

А1он
Јужнокореанките „Геомунго фактори“ кои вешто комбинираат традиционална музика од четвртиот век со нови, современи звуци, и  Зоран Предин, поранешниот фронтмен на култниот „Лачни Франц“, настапуваат
Култура

13. издание на Оф фест со ѕвезди од три континенти

А1он
Програмата на тринаесеттото издание на OFF-Fest е распоредена во пет музички разновидни фестивалски вечери, во кои ќе настапат исклучителни состави од Етиопија, Португалија, Шпанија, Конго,