obrador

Свет

Обрадор: Ќе ставам маска кога ќе исчезнe корупцијата

А1он
Мексиканскиот претседател Мануел Лопез Обрадор денеска изјави дека ќе носи заштитна маска само откако целосно ќе се искорени корупцијата во земјата. – Знаете кога ќе ставам маска?