nuklearno gorivo

Свет

Шефот на Енергоатом: Украина има доволно нуклеарно гориво за следните две години

А1он
Украина може да издржи во следните две години со постојните залихи на нуклеарно гориво, изјави вчера Петро Котин, шеф на Енергоатом. Од почетокот на војната,