novak dyokovic

Спорт

Ѓоковиќ на „удар“ на претседателот на Хрватска: Тој е русофил

А1он
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ го нарече тенисерот Новак Ѓоковиќ русофил. Милановиќ денеска го критикуваше премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ дека се фотографирал заедно со српскиот