nova godina

Македонија

Новогодишните понуди во Охрид со цени слични на минатогодишните

А1он
Охридските хотелиери и угостители веќе активно се подготвуваат за што подобар пречек на гостите кои ќе решат да ги минат новогодишните празници и највеселата ноќ во
Македонија

Општина Велес распиша конкурс за избор на најуспешна новогодишна илуминација

А1он
Општина Велес врз основа на одлука на Советот на општината и годинава распиша конкурс за избор на најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и божиќните празници.
Магазин

Почнува манифестацијата „Новогодишни бои на Скопје“

А1он
Градот  Скопје во рамките на Новогодишните и Божикните свечености ја организира традиционалната манифестација „Новогодишните бои на Скопје“, со  која скопјани се поттикнуваат да ги украсуваат  своите
Магазин

Во Прага запалени светилките на најголемата новогодишна елка досега

А1он
На плоштадот „Старомјетске намјести“ во центарот на Прага, синоќа беа запалени светилките и светлечките украси на најголемата елка која годинава е поставена во Чешка. Дваесет