nlb

Видео Македонија

ВИДЕО: Крадецот на НЛБ и се извини на банката, но не кажа каде се парите

А1он
Првообвинетиот за кражбата во НЛБ банка, Бобан Смилевски и се извини на сопругата што ја остава со 2 малолетни близначиња, му се извини на внукот
Економија

Скандал во Словенија – Иранци преку НЛБ банка испрале околу милијарда евра

А1он
Словенечката Агенција за борба против перење пари отвори истрага во врска со тврдењата на опозициски партии дека најголемата државна банка, Нова Љубљанска Банка (NLB) испрала
Економија

„НЛБ“ и Државниот холдинг објавија продажба на 50 отсто од акциите на најголемата словенечка банка

А1он
Словенечкиот државен холдинг (СДХ) и управата на „Нова Љубљанска банка“ (МНЛБ) денеска го објавија писмото со намери за почеток на продажбата на акциите на најголемата
Економија

Изложба по повод 25 години од монетарното осамостојување на Македонија

А1он
Во Ликовната галерија на НЛБ банка АД Скопје вечер ќе биде отворена изложба по повод 25 години од монетарното осамостојување на Република Македонија. Изложбата е
Македонија

МВР: Трезористот од НЛБ украл вкупно 2,4 милиони швајцарски франци и 645 илјади евра

А1он
Во текот на вчерашниот во попладневните часови СВР Скопје-Единица за економски и компјутерски криминал, со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје го предаде Б.С.(40) од
Економија

МАПАС: Продажбата на НЛБ пензиски фонд нема да влијае на функционирањето на друштвото

А1он
Процесот на продажба на акционерскиот капитал на НЛБ Нов пензиски фонд АД Скопје ќе се одвива под целосна контрола на Агенцијата за супервизија на капитално