njujork

Свет

ВИДЕО: Еден загинат, а 20 други минувачи повредени на Тајмс Сквер во Њујорк

А1он
Најмалку едно лице загина, а 22 други се повредени денеска кога возило, што се движело со голема брзина, удрило во група пешаци на плоштадот „Тајмс
Регион

Ер Србија воведе директна авионска линија Белград-Њујорк

А1он
Првиот патнички авион од Србија за САД после 24 години полета изутринава од белградскиот аеродром “Никола Тесла“. Според мандатарот за новата српска влада, Александар Вучиќ,
Свет

Во Њујорк уапсени две жени кои сакале да активираат бомба

А1он
Американските власти уапсија две жени осомничени дека подготвувале да активираат бомба во Њујорк, јави телевизијата Еј-Би-Си (АБЦ). Двете приведени жени билче радикализирани од Исламска држава,