nisi sama

Регион

Во Хрватска зголемен бројот на случаи на сексуално вознемирување

А1он
Во последните неколку дена, во Хрватска излегоа на виделина над 30 случаи на сексуално вознемирување, што повеќе од она што беше претходно пријавено за цела
Регион

И хрватската актерка Дора Липовчан проговори за траумите: Ме силуваа уште кога бев дете

А1он
Хрватската театарска и филмска актерка Дора Липовчан е последната жена од нејзината професија која јавно прозборе за сексуалното насилство што го преживеала, откако бранот на