nina angelovska

Македонија

Димитриеска Кочоска: Министерката Ангеловска ми нема одговорено на ниедно барање

А1он
Дополнителната заменик-министерка за финансии од редовите на опозицијата Гордана Димитриеска Кочоска реагира на прес-конференцијата на министерката Нина Ангеловска која изјави дека буџетот е во добра
Економија

Ангеловска: Досега 161.200 вработени добија повисока плата поради мерката за субвенционирање на покачување плата

А1он
Во ноември и декември, благодарение на мерката за субвенционирање на придонеси за покачување на плати, 161.200 вработени добиле повисоки плати. Во ноември околу 8.200 фирми
Македонија

Зајкова до Стоилковски: Не на груевистичкиот, шовинистички и крајно мизерен однос кон жените!

А1он
Претседателката на Лидем, Моника Зајкова, реагира на примитивниот и вулгарен речник, навредите за новата министерка за финансии, која е наречена од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, „Нина
Македонија

Нина Ангеловска – спортистка, „кралица на попустите“ и идна министерка за финансии

Мери Јордановска
Различни реакции во јавноста предизвика предлогот на премиерот Зоран Заев да ја предложи Нина Ангеловска за нова министерка за финансии. Дел од јавноста смета дека