nimic

Македонија

Иванов: Грчката страна да покаже добра волја за надминување на разликата околу името

А1он
Македонија е подготвена на средби на највисоко ниво и интензивирање на дијалогот со Грција за разликата околу името, посочил денеска македонскиот претседател Ѓорге Иванов на
Македонија

Нимиц во Скопје

А1он
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов попладнево го прими амбасадорот Метју Нимиц, специјален пратеник на Генералниот секретар на Обединетите нации за прашањето за името. По пристигнувањето во