nikolovski

Македонија

Средба на Николовски со гранскиот независен синдикат на полицијата

А1он
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска, на нивно барање, имаше средба со претставници на Гранскиот независен синдикат на полицијата. На состанокот. како
Македонија

Николовски и Жбогар договорија соработка за развој на земјоделството

А1он
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски попладнево имаше работен состанок со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар. Николовски изрази задоволство од
Македонија

Николовски: Според кој правилник е увезен пијалокот штетен по здравјето?

А1он
Дополнителниот заменик министер за земјоделство, Љупчо Николовски тврди дека правилникот со кој Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ја правда спорната пратка на алкохол со
Македонија

Николовски: Родот скапува по нивите, Владата и министерот Цветков се кријат

А1он
Уште пред еден месец, согласно Законот за земјоделство и рурален развој, побарав од Владата веднаш да донесе мерки за интервентен откуп на вишокот грозје заради
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Мочуриштето во Арачиново е опасно по живот, мора да им се помогне на жителите

А1он
Три недели после поплавите, Владата и Градот Скопје остануваат глуви за состојбата во Арачиново. Медиумите јавија за ова мочуриште со остатоци од удавени животни кои
Македонија

Николовски: Сточарите веднаш да се обештетат за болеста јазлеста кожа

А1он
Членот на ИО на СДСМ, Љупчо Николовски, денеска беше во посета на општина Дојран и општина Валандово. Николовски разговараше со нив за нивните секојдневни проблеми.
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Не може во Скопје да издвојуваат 18 милиони евра за тркало, а Дојран да нема пари за колекторски систем

А1он
Денеска сме со граѓаните на Дојран, разговаравме за проблемите со коишто се соочуваат и мерките од Програмата на СДСМ, тоа е нашата цел на денешната
Македонија

МЗШВ: Николовски манипулира надевајќи се на политички поени

А1он
Љупчо Николовски продолжува со манипулации и дезинформации, надевајќи се на политички поени, дури и врз маката на луѓето од поплавениот скопски регион и уште еднаш
Македонија

(ВИДЕО) Николовски: Неисчистените канали се потврда на несподобноста, одговороност мора да има

А1он
Се наоѓаме кај ободниот канал Камник-Синѓелиќ-Стајковци-Брњарци и Арачиново којшто со години е неистичен. Овие неисчистени канали се потврда дека потфрлањето на институциите е причина за