nikola mirotik

Спорт

Миротиќ играч на месецот во кошаркарската Евролига

А1он
Кошаркарот на Барселона, Никола Миротиќ, е најкорисен играч во Евролигата за месец октомври, објавено е денеска на официјалниот сајт на натпреварувањето. Единствено Барселона беше непоразена