nigerija

Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Во река во Нигерија откриени најмалку 15 тела

А1он
Нигериската полиција пронајде најмалку 15 тела во река во југоисточната држава Анамбра. Локалните медиуми објавија дека бројот на труповите во реката е поголем, меѓу 30
Свет

Киднапирани седум морнари од брод на француска нафтена компанија

А1он
Вооружени луѓе нападнаа брод на француската нафтена и гасна компанија Бурбон СА, недалеку од брегот на Нигерија, и киднапираа шест руски и еден естонски морнар.