navalni

Свет

Навални: Пресудата во Стразбур е важна за останатите политички активисти во Русија

А1он
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални изјави денеска дека неговата победа која ја остварил со пресудата од Европскиот суд за човекови права, е историска и важна
Свет

Сојузник на Путин го повика Навални на двобој

А1он
Поранешниот телохранител на рускиот претседател Владимир Путин и командант на руската Национална гарда Виктор Золотов го предизвика на дуел лидерот на опозицијата, Алексеј Навални, и
Свет

Случајот „Навални против Русија“ пред Европскиот суд

А1он
Рускиот опозиционер Алексеј Навални се жали пред Европскиот суд за човекови права во Стразбур на руските власти тврдејќи дека во повеќе наврати биле прекрешни неговите
Свет

Путин ја обвини Би-Би-Си дека прави пропаганда за опозиционерот Навални

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин ја обвини денеска Би-Би-Си дека прави пропаганда на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. Навални беше организатор на недозволените протести што се
Свет

Рускиот опозиционер Алексеј Навални одново нападнат со боја

А1он
Рускиот опозициски политичар Алексеј Навални е префрлен во болница, откако врз неговото лице била фрлена антисептична боја. Инцидентот се случил во Москва, во непосредна близина