nato

Македонија

Опозицискиот фронт бара итна седница

А1он
Опозицискиот фронт поднесе барање за итна собраниска седница на која задолжително бара да се обратат Претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Никола Груевски. Тема на седницата
Македонија

Без консензус нема излез за Македонија од ќор-сокакот кон НАТО

А1он
Достоинство и Обединети за Македонија бараат консензус од Власта и парламентарната опозиција за излез од ќор- сокакот во кој се најде Република Македонија по НАТО