napad vo germanija

Свет

Извршителот на нападот со автомобил во Германија во 2020 година е осуден на доживотен затвор

А1он
Лицето кое пред година и пол со автомобил удри во пешаци во германскиот град Трир денеска е осуден на доживотен затвор, јави ДПА. Пет лица