napad Utreht

Свет

Намалено нивото на терористичка закана во Утрехт по апсењето на осомничениот

А1он
Холандските власти го намалија нивото на терористичка закана во централниот град Утрехт, на четврто од петто ниво, по апсењето на осомничениот во смртоносниот напад во
Свет

Холандската полиција го уапси напаѓачот од Утрехт

А1он
Холандската полиција соопшти дека го уапси осомничениот напаѓач од Утрехт. Претходно, беше објавено дека осомничениот за нападот во Утрехт, Ѓокмен Таниш пукал во роднина поради