nafta

Економија

ФОТО: Автомобили „кампуваат“ пред бензинските станици

А1он
Покачувањата на горивото кој стартуваат вечерва после полноќ, направија колони од возила пред бензинските станици во земјава. Низ повеќе скопски населби, редици од возила чекаа
Економија

Нафтата над 84 долари поради заострувањето на санкциите против Иран

А1он
Суровата нафта поскапе над 84 долари за барел, имајќи предвид дека заострувањето на санкциите против Иран претставува закана за испораката на резервите на нафта во