nadal

Спорт

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

А1он
Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ ги сподели своите очекувања пред претстојното полуфинале на Ролан Гарос против 13-кратниот победник на Францускиот опен, Рафаел Надал. –