muzika

Магазин

Евровизија – избор на песна или политички ринг

А1он
ВЕЧЕРВА Е ГОЛЕМОТО ЕВРОВИЗИСКО ФИНАЛЕ Центарот на старата дама вечерва е Баку! Азербеџанската престолнина ќе биде домаќин на европската мзузика. 26 земји од стариот континент
Магазин

Мртва трка во втората полуфинална вечер на Евросонг

А1он
За прв пат откако ЕБУ ги воведе полуфиналните натпреварувања, имало „мртва“ трка која земја ќе влезе во големото финале. Според некои инфомрации кои вчера „протекоа“
Магазин

Познати првите 10 финалисти на Евросонг

А1он
Романија, Молдавија, Исланд, Унгарија, Данска, Албанија, Кипар, Грција, Русија и Ирска. Ова се земјите кои си обезбедија место во големото евровизиско финале в сабота во