muzika mak

Магазин

Следните три дена три музички настани во организација на „Авалон“

А1он
Три музички настани во следните три дена во Скопје во организација на Авалон продукција. Утре ќе се одржи концерт на „Електрични оргазам“ на стадионот на
Магазин

Почна второто издание на The Park Festival во Гостивар

А1он
Со настапите на Шпат Деда и Туна, синоќа беше заокружена првата фестивалска вечер од The Park Festival, музичка манифестација која се организира во Гостивар. Двата
Магазин

„Проект калабалак“ – журка по мерка до раните утрински часови во Радовиш

А1он
Шестото издание на електронскиот музички фестивал „Проект калабалак“ се одржа во саботата под силни протоколи на заштита од коронавирусот. Како што информираат организаторите публиката била
Магазин

Фестивалот за електронска музика „Проект калабалак“ во Радовиш со богата програма и под строги протоколи

А1он
Шестиот голем музички спектакл „Проект калабалак“ ќе се одржи утревечер во 21 часот под отворено небо на паркингот „Орел“ во Радовиш. На повеќечасовниот музички настан,
Магазин

„Авалон“ најави уште три концерти во септември и пауза до победа над короната

А1он
Претстојните три концерти на стадионот на АРМ во Скопје на 11, 12 и 13 септември – на „Електрични оргазам“, петтиот „Скопје колинг“ (годинава македонско издание
Магазин

ВИДЕО: Полина Тасева ја претстави првата авторска песна „Игра“

А1он
Полина Тасева ја „размрда“ македонската сцена со својата прва авторска песна насловена како „Игра“, каде низ видео записот ни ја доловува својата енергичност, мистика и
Магазин

Домашни изведувачи на петтиот фестивал „Скопје колинг“

А1он
„Foltin“, „Last Expediton“ и „Pluto’s Doubts“ и „Surprise act“ ќе настапат на петтото јубилејно издание на фестивалот „Скопје колинг“ („SKOPJE CALLING Festival“), што ќе се