muzika mak

Магазин

Фестивалот за електронска музика „Проект калабалак“ во Радовиш со богата програма и под строги протоколи

А1он
Шестиот голем музички спектакл „Проект калабалак“ ќе се одржи утревечер во 21 часот под отворено небо на паркингот „Орел“ во Радовиш. На повеќечасовниот музички настан,
Магазин

„Авалон“ најави уште три концерти во септември и пауза до победа над короната

А1он
Претстојните три концерти на стадионот на АРМ во Скопје на 11, 12 и 13 септември – на „Електрични оргазам“, петтиот „Скопје колинг“ (годинава македонско издание
Магазин

ВИДЕО: Полина Тасева ја претстави првата авторска песна „Игра“

А1он
Полина Тасева ја „размрда“ македонската сцена со својата прва авторска песна насловена како „Игра“, каде низ видео записот ни ја доловува својата енергичност, мистика и
Магазин

Домашни изведувачи на петтиот фестивал „Скопје колинг“

А1он
„Foltin“, „Last Expediton“ и „Pluto’s Doubts“ и „Surprise act“ ќе настапат на петтото јубилејно издание на фестивалот „Скопје колинг“ („SKOPJE CALLING Festival“), што ќе се