moravjecki

Спорт

Полска нема да дозволи да се натпреваруваат руски и белоруски спортисти

А1он
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки денеска изјави дека учеството на руски и белоруски спортисти на меѓународни спортски настани организирани од Полска ќе биде забрането, дури и
Свет

Моравјецки: Полска планира да изгради три нуклеарни централи со шест реактори

А1он
Полска планира да изгради три нуклеарни централи со шест реактори во рамки на нуклеарно-енергетската програма енергија, објави доцна синоќа полскиот премиер Матеуш Моравјецки, јави Анадолија.