moj ddv

Економија

Ангеловска: Започна поврат на ДДВ кон граѓаните и ќе продолжи и следните денови

А1он
Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки започна денеска и ќе се извршува непречено во претстојните денови, се додека не се исплатат сите граѓани
Економија

Преку МојДДВ #МојаНаграда 3.852 парични награди, од кои две премии по 50.000 евра

А1он
Вкупно 3.852 парични награди во вкупен фонд од половина милион евра ќе се доделуваат од 15 декември, со скенирање на фискалните сметки преку апликацијата МојДДВ.
Економија

Ангеловска: Од 15 декември започнува #МојаНаграда, највисоката награда 50.000 евра

А1он
Од 15 декември започнува наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, која ќе трае една година и на која ќе се доделат две главни премии од по 50.000 евра,
Економија

Ангеловска: Следниот месец започнува МојДДВ#МојаНаграда, половина милион евра награден фонд

А1он
Наградната игра МојДДВ#МојаНаграда ќе започне во текот на следниот месец и наградниот фонд за истата е половина милион евра, рече министерката за финансии Нина Ангеловска
Видео Економија

ВИДЕО: Половина милион евра награди за скенирање сметки

Маја Илиевска-Пачемска
Министерството за финансии одвои половина милион евра за награди за скенирање сметки во рамки на акцијата „МојДДВ“. Предвидени се 10 награди на дневно, 15 награди
Економија

За да се скенираат сметки за поврат на ДДВ мора одново да се симне апликацијата

А1он
Ако се обидете да скенирате сметка на мобилниот телефон за поврат на 15% ДДВ, ќе ви се појави известување дека има нова верзија на апликацијата