mohamed buja turej

Магазин

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

А1он
Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Туреј, ја пропушти сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб во квалификацискиот натпревар за Лига Европа