mob

Македонија

СДСМ: Има пари за скулптури, но нема пари за завесите со азбест во МОБ

А1он
„Директорот на Македонска опера и балет ги потврди информациите на СДСМ дека во завесите во МОБ, има азбест! Оваа расипничка власт од којашто е дел
Македонија

Министерството за култура демантира дека на покривот на МОБ ќе има ќерамиди

А1он
Министерството за култура ја демантира информацијата, според која е најавена реконструкција на покривот на Македонската опера и балет. Исто така, од Министерството демантираат дека наводната
Култура

Трибина по повод 200 години од раѓањето на Верди и Вагнер

А1он
Македонската опера и балет и Интернационалниот театарски институт „Продукција“, организираат меѓународна конференција по повод 200-годишнината од раѓањето на оперските великани Рихард Вагнер и Џузепе Верди.