mnt

Култура

Претставата „Ојстер“ на танцовиот театар од Тел Авив вечерва во МНТ

А1он
Светски реномираниот национален танцов театар од Тел Авив вечерва ќе гостува на сцената на Македонскиот народен театар со претстава „Ојстер“, во режија на Инбал Пинто
Култура

МНТ ќе ја одбележи годишнината од работата во новиот објект

А1он
По повод одбележувањето на една година од работата во новиот објект, Македонскиот народен театар (МНТ) денеска ќе приреди целодневна програма, во рамките на која ќе
Култура

МНТ во недела ќе ја одбележи годишнината од работата во новиот објект

А1он
По повод одбележувањето на една година од работата во новиот објект, Македонскиот народен театар (МНТ) во недела ќе приреди целодневна програма, во рамките на која
Култура

МНТ во недела ќе ја одбележи годишнината од работата во новиот објект

А1он
По повод одбележувањето на една година од работата во новиот објект, Македонскиот народен театар(МНТ) во недела ќе приреди целодневна програма, во рамките на која ќе
Култура

Храмот на италијанската опера „Сан Карло“ со омаж за Карузо во МНТ

А1он
Традиционални наполитански песни кои го прославија тенорот од светски глас Енрико Карузо и арии од познати опери, ќе има можност да слушне македонска публика вечер