ministerstvo za ekonomija

Македонија

Министерството за економија до туристичките комори: Коронавирусот да не се користи за постигнување придобивки

А1он
Во ситуации кога главен предизвик е решавање на проблемот со вирусот COVID-19, не треба да се гледа можност за постигнување одредени придобивки. Апсолутно сме свесни
Македонија

Бектеши: Нема опасност ЕЗ да предложи санкции за земјава

А1он
Нема опасност Енергетската заедница (ЕЗ) да предложи санкции за земјава заради субвенционирањето на производството на електрична енергија од јаглен, порача денеска министерот за економија Крешник
Економија

Во понеделник ќе се решава по косовската забрана за извоз на компири и мед

А1он
Министерството за економија во понеделник организира состанок со повеќе надлежни органи и институции во насока на решавање на проблемот кој што настана со воведувањето на
Економија

Форум за социјално претприемништво

А1он
Во организација на Здружението „Конект“ денеска ќе се одржи Форум за социјално претприемништво. Форумот, според организаторот, има за цел да се зголеми поддршката за социјално
Економија

СДСМ: Лажна е загриженоста на ВМРО-ДПМНЕ, овоштарите и Министерството заеднички ќе дојдат до решение за откупот на јаболка

А1он
Антинародното ВМРО-ДПМНЕ 11 години манипулираше и вршеше уцени и притисоци врз земјоделците, 11 години го потценуваше нивниот труд, а денес како опозиција шири лаги и
Македонија

Оштетена влезната врата на Министерството за економија

А1он
Во СВР Скопје ноќеска во 06:40 полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 04:00 часот на улица „Јуриј Гагарин“ непознато