milena radulovic

Регион

Во Хрватска зголемен бројот на случаи на сексуално вознемирување

А1он
Во последните неколку дена, во Хрватска излегоа на виделина над 30 случаи на сексуално вознемирување, што повеќе од она што беше претходно пријавено за цела
Регион

Алексиќ ги снимал жртвите, им кажувал дека така се вежбаат еротски сцени

А1он
Повеќе жртви меѓу триесетината жени и девојки кои го обвинуваат српскиот режисер и учител по глума Мирослав Алексиќ за сексуално злоставување и силување, на полицијата
Регион

(ВИДЕО) Me силуваше додека децата беа покрај нас: Потресно сведочење на српската актерка за ужасот што го преживеала

А1он
24-годишната актерка Милена Радуловиќ, жртва на сопственикот на актерското училиште 69-годишниот Мирослав Мика Алексиќ, кој е осомничен дека ја силувал и сексуално ја вознемирувал, но
Регион

И хрватската актерка Дора Липовчан проговори за траумите: Ме силуваа уште кога бев дете

А1он
Хрватската театарска и филмска актерка Дора Липовчан е последната жена од нејзината професија која јавно прозборе за сексуалното насилство што го преживеала, откако бранот на
Регион

Се огласи и познатата актерка Бранка Катиќ: Добро се сеќавам на Мирослав Алексиќ, тој беше и ментален насилник

А1он
Познатата српска актерка Бранка Катиќ, која последниве децении живее во Лондон и гради телевизиска кариера, се огласи по повод скандалот со школата за глума на
Регион

Скандал во Србија: Познат професор по глума осомничен за силување

А1он
Мирослав Мика Алексиќ познатиот сопственик на училиште за глума доцна синоќа е приведен поради тоа што повеќе девојки го пријавиле за силување и за сексуално