milan

Спорт

Ибрахимовиќ е подготвен за преговори со Милан

Агентот на шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, Мино Рајола, соопшти дека неговиот клиент е подготвен за преговори со Милан. Ибрахимовиќ сезонава настапува за Лос Ангелес Галакси
Спорт

Милан планира да го врати Ибрахимовиќ на „Сан Сиро“

Италијанскиот фудбалски клуб Милан е заинтересиран повторно да го врати Златан Ибрахимовиќ на „Сан Сиро“. Шведскиот фудбалер пред шест години настапуваше за италијанскиот клуб, а
Спорт

Гатузо: Триумфот над Сасуоло ќе ни помогне да ја вратиме самодовербата

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, изјави дека синоќешната победа над Сасуоло (4:1) во натпреварот од 7. круг од првенството во Италија ќе му помогне на
Спорт

Иван Газидис нов извршен директор на Милан

А1он
Италијанскиот гигант Милан денеска соопшти дека поранешниот директор на Арсенал, Иван Газидис, ќе биде нов извршен директор на „росонерите“. Газидис, кој долги години беше одговорен
Спорт

Фалкао за интересот на Милан: За мене е чест што ме сака таков клуб

Кристијан Ландов
Колумбискиот напаѓач, Радамел Фалкао изјави дека е „вистинска чест“ што еден клуб како Милан е заинтересиран за него. Во последните неколку дена се шпекулира дека
Спорт

Монтела ги повика сите симпатизери на Милан од Балканот да дојдат во Скопје

А1он
Иако Милан убедливо со 6-0 ја победи Шкeндија, тренерот на италијанскиот гигант Винченцо Монтела верува дека неговата екипа има голем простор за напредок во играта.