milan

Спорт

Тодибо се согласи да замине во Милан

А1он
Претставниците на Милан остварија средба со дефанзивецот на Барселона, Жан-Клер Тодибо, на која беа договорени личните услови на договорот на играчот. Дваесет годишниот Французин се
Спорт

Донарума ќе се врзе со Милан до 2024-та за плата од 7 милиони евра годишно

А1он
Италијанскиот репрезентативец, Џанлуиџи Донарума ќе го продолжи својот договор со Милан, вели „Кориере Дело Спорт“. Според информациите, голманот ќе се поврзе со „росонерите“ до 2024
Спорт

Арапи сакаат да купат дел од Милан

А1он
Група арапски инвеститори се подготвени да купат околу 30 отсто од акциите на Милан. Според „Газета Дело Спорт“, актуелниот мнозински акционер на „росонерите“, „Елиот Менаџмент“
Спорт

Вицепремиерот на Италија: Добро е што Игуаин си замина, ми се допаѓа Пјатек

А1он
Италијанскиот министер за внатрешни работи и вицепремиер, Матео Салдини, е многу задоволен од официјализирањето на договорот помеѓу Јувентус и Челзи за Гонзало Игуаин. Салвини не
Спорт

Гатузо: Ако зависеше од мене, јас ќе го затворев Игуаин дома

А1он
Времето на аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин во Милан истекува, призна тренерот на „росонерите“ Џенаро Гатузо по тешката победа со 2:0 над Сампдорија во 1/8-финалето на